Đoković šampion turnira u Njujorku, osvojio 24. grend slem u karijeri!

Na teniskom Olimpu on stoji sam! Najveći teniser sveta svih vremena Novak Đoković sa pristojne distance gleda konkurenciju, jer je osvojio 24. grend slem u karijeri!
Image

Novak Đoković i Danil Medvedev su igrali tenis iz neke druge galaksije, do poslednjeg daha i grama snage u rukama i nogama.

Srbin je na kraju došao do pehara sa 3:0 u setovima, posle tri sata i 15 minuta igre.

Četiri grend slema u sezoni, a Novak je igrao u sva četiri finala, osvojio tri trofeja i to u 36. godini!

U sezoni kada su svi “videli” njegov pad sa trona, kada su se naslađivali tesnim porazom u finalu Vimbldona…

Đoković voli kad ga otpišu, ocrne, kada sa slašću aplaudiraju njegovom porazu, jer se uvek vrati jači, gladniji i pokaže da je najveći teniser svih vremena, sada već bez ikakve dileme.

Kao što hirurg precizno seče skalpelom, tako je Novak Đoković “crtao” reketom i lopticom po terenu u prvom setu.

Medvedev nije stigao ni vazduh da uzme, a već je bio u rezultatskom zaostatku, pošto je srpski as na startu meča napravio brejk, poveo 2:0 i Rusu nije do kraja seta dozvolio da se vrati u igru.

Drugi set je trajao sat i 45 minuta! Eto, dovoljno je samo to reći pa da se shvati kakav je to atomski tenis bio, rovovska borba…

Kao na dobro utvrđenom frontu, nijedna strana nije popuštala ni za pedalj i tako sve do poslednjeg poena. Jasno, rešen je u taj-brejku.

Nije moglo bez drame ni u trećem setu – brejk za Novaka, pa brejk Medvedeva, pa novi brejk Đokovića.

I u poslednjem gemu opet neizvesnost, ali kada je Rus poslao loptu u mrežu sve je eksplodiralo.

Novak Đoković – šampion Njujorka! Gazda svetskog tenisa!

*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.