„Bilo je reči o povećanju broja finskih vojnika u mirovnim snagama NATO na Kosovu (KFOR) na 70“ – navodi se u saopštenju iz kosovske vlade.
Kurti se takođe zahvalio na „doprinosu“ Finske Kosovu pre i posle jednostrano proglašene nezavisnosti, te istakao da je njegova vlada „posvećena strukturnim reformama u privredi, politici, vladavini prava i funkcionalnoj demokratiji u skladu sa evropskim standardima, za dobrosusedske odnose i regionalnu saradnju“.
Premijerka Marin je, navode – izrazila podršku Kosovu za članstvo u Savetu Evrope i Evropskoj uniji.
Podsetimo, Kurti je nedavno zatražio povećanje snaga KFOR-a na Kosovu.
„Značajno povećanje broja NATO vojnika i vojne opreme u našoj zemlji unapredilo bi bezbednost i mir na Kosovu i na celom Zapadnom Balkanu“, naveo je Kurti u intervjuu za nemački „Di Velt”.