Petković je u autorskom tekstu za Politiku, povodom 21 godine od nasilja nad Srbima na Kosovu, podsetio da je tokom „tih dana bezumlja, u zločinu bez kazne koji traje više od dve decenije“, lomljen krst na Crkvi svetog Ilije u Podujevu kao i da su žive rane porodica stradalih među kojima su Borivoje Spasojević, Jana Tučev, Borko i Dobri Stolić, Dragan Nedeljković, Zlatibor Trajković, Anka Perić, Boban Perić, Nenad Vesić, koji su, naglasio je, bili krivi samo zato što su Srbi.
„Oni i svi drugi Srbi na Кosovu i Metohiji su u osvit tog 17. marta i narednih dana na najbrutalniji način osetili i uvideli da su mržnja i zlo neselektivni, da ne pitaju ko je kakav čovek, ali da pitaju ko je kakvog imena i prezimena. U neshvatljivom nasilju tog kobnog marta 2004. godine ljudi su stradali zbog svog imena, zato što se krste i slave slavu, zato što govore drugačijim jezikom od onih koji su nasilje činili“, rekao je Petković, prenela je Kancelarija za KiM.
Dodao je da je „nasilje bilo toliko masovno, da je jasno da nije moglo biti spontano i samorođeno, već da iza njega stoje decenije naučene mržnje, koja je hranjena, negovana i očigledno podstrekivana od strane spoljnog faktora“.