22:52, 14.10.2019Izvor: Mozzart Sport, Radio Kontakt Plus

Pobeda fudbalera Kosova u duelu sa Crnom Gorom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore, u Prištini na stadionu "Fadilj Vokri", nije imala ni promil šanse da se ozbiljnije suprotstavi motivisanoj selekciji Kosova (2:0).

pobeda-fudbalera-kosova-u-duelu-sa-crnom-gorom

twitter.com/kosovanfooty

Ekipa Faruka Hadžibegića položila je oružje u prvih 45 minuta, posle loših intervencija svojih golmana.

Crnogorski čuvar mreže Danijel Petković, u desetom minutu je domaćinu faktički poklonio korner iz kojeg su fudbaleri Kosova poveli.

Zatim je Mijatović u 34. minutu odbio loptu na nogu napadaču domaćina.

On je zamenio Petkovića u 15. minutu posle vodećeg gola Kosova, zbog povrede.

Domaći navijači radovali su se golovima Rahmanija i Murićija, koji su ovim trijumfom odložili slavlje Engleza u Sofiji zbog plasmana na EURO.

Za selekciju švajcarskog trenera Šalendea, sudbonosan meč će biti onaj 14. novembra protiv Češke u gostima, pošto Kosovo ima samo bod manje od Knedlički dva kola pre kraja kvalifikacija.

U grupi vodi Engleska sa 15 bodova, Češka je druga sa 12 bodova, dok je Kosovo treće sa 11, a Crna Gora i Bugarska su na dnu tabele sa po tri boda.

Tagovi: SportKosovoCrna Gora