Uhapšen osumnjičeni za napad na KFOR i policiju u Zvečanu

Nakon višemesečne istrage, policija je u Zvečanu uhapsila Lj. M., osumnjičenog za više krivičnih dela, uključujući napad na međunarodne i lokalne službenike.
Image
Foto: Kontakt Plus/Sunčica Andrejević

Specijalno tužilaštvo Kosova zadržalo je na 48 sati osobu sa inicijalima Lj. M., zbog sumnje da je učestvovala u napadu na pripadnike KFOR-a i Kosovske policije.

Policijski istražitelji uhapsili su osumnjičenog u opštini Zvečan nakon nekoliko meseci istrage.

Lj. M. se sumnjiči za više krivičnih dela, uključujući udruživanje radi protivustavnih aktivnosti, ugrožavanje osoba pod međunarodnom zaštitom, učešće u masi koja čini krivično delo, huliganizam i napad na službeno lice, saopštilo je Specijalno tužilaštvo Kosova na svom zvaničnom Fejsbuk profilu.

Uz saglasnost tužioca, pretresen je i stan osumnjičenog, gde su pronađeni materijalni dokazi koji potvrđuju izvršenje krivičnih dela, navedeno je u objavi.

U zakonskom roku, prema Lj. M. će biti podneta inicijativa za određivanje pritvora pred Osnovnim sudom u Prištini.

Više detalja tužilaštvo nije saopštilo.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.