Tri benzinske pumpe „NIS petrol“ zatvorene na severu Kosova

Na severu Kosova danas su zatvorene ukupno tri benzinske pumpe „NIS petrol“, potvrđeno je Kontakt Plusu u Kosovskoj policiji.
Image

U severnom delu Mitrovice zatvorena je jedna, a na teritoriji opštine Zubin Potok dve, izjavio je za Kontakt Plus, zamenik komandira Kosovske policije za region Sever, Veton Eljšani.

U severnom delu Mitrovice, zatvorena je pumpa na samom ulazu u grad iz pravca Zvečana. U opštini Zubin Potok, jedna pumpa je zatvorena u centru, a druga u Gazivodama.

Razlozi zatvaranja ovih pumpi još uvek nisu poznati.

Akcija je sprovedena na inicijativu Kosovske agencije za privatizaciju, a u njoj su učestvovali i službenici Ministarstva industrije, preduzetništva i trgovine, kao i poreske uprave.

Na pitanje da li se slična akcija u narednom periodu može očekivati i u ostalim opštinama na severu Kosova, Eljšani je kratko odgovorio: „Gde je bila Agencija za privatizaciju i mi smo bili. To je jedino što znamo“.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.