Završeno podnošenje lista za izbore za Skupštinu Kosova, žreb u subotu

Na predstojeće izbore na Kosovu izlaze 23 politička subjekta sa 917 kandidata. Konačna potvrda kandidatura očekuje u petak, a žreb za redosled na listićima dan kasnije.
Image
Foto: Kontakt Plus

Centralna izborna komisija (CIK) potvrdila je da je primila liste kandidata od strane 23 politička subjekta, koji će učestvovati na prevremenim izborima za Skupštinu Kosova sa ukupno 917 prijavljenih kandidata.

Kako je najavljeno CIK bi u petak, 15. maja, trebala da potvrdi listu kandidata za poslanike iz svih prijavljenih političkih partija, dok je za subotu zakazan žreb za određivanje rasporeda overenih političkih subjekata na glasačkim listićima.

Prema podacima CIK-a, liste je podnelo 18 političkih partija, tri koalicije, jedna građanska inicijativa i jedan nezavisni kandidat.

Iz CIK-a navode i da četiri političke partije, koje su ranije najavile učešće na izborima, nisu podnele liste kandidata za poslanike u predviđenom roku.

Od ukupnog broja kandidata 603 su muškarci, dok je 314 žena.

Prevremeni izbori za kosovski parlament biće održani nakon okončanja izbornog procesa i verifikacije kandidatura.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.