Predsednik Evropskog saveta Antonio Kosta, nakon obilaska zemalja regiona, stigao je u ovaj primorski grad i zajedno sa predsednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem biće kopredsedavajući skupa.
Kosta je izjavio da EU ima poverenje u crnogorske vlasti da će obezbediti sve učesnike, uključujući i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na pitanja o bezbednosnim upozorenjima, Kosta je naglasio da veruje u državne institucije Crne Gore.
Vučić je potvrdio da će prisustvovati samitu i poručio da će „reći sve što misli“, iako je srpska služba bezbednosti BIA ranije preporučila da ne putuje.
Diplomatski krugovi ocenjuju da Vučić nastoji da bude glavni akter samita. Nakon nedavnih tenzija između Crne Gore i Srbije, koje su uključivale i zabranu ulaska pojedinim građanima, EU je pozvala da se spreče nove prepreke i da se vrati normalnost u granične procedure.
Portparol EU uputio je apel za jačanje regionalne saradnje i međusobno poštovanje.
Istovremeno je potvrđeno da visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas neće učestvovati na samitu zbog zdravstvenih razloga, javila je Koha.

















