On tvrdi da je ovaj političar učestvovao u sukobima nakon rata na severu Kosova.
Fotografija je, inače, nastala pre više od deset godina, tokom snimanja igranog filma „Nesporazum“ reditelja Nenada Todorovića, u kojem je Arsenijević igrao jednu od uloga.
Fotografija je, kako Đimšiti tvrdi, nastala neposredno posle okončanja NATO bombardovanja, a tokom „ustanka“ Srba na severu. On je na društvenoj mreži Iks (X) naveo da je Arsenijević učestvovao u posleratnim nemirima u tom delu Kosova.
„Veruje se da je…“
„Veruje se da je fotografija snimljena tokom nemira na severnom Kosovu, razdoblja obeleženog čuvenim naporima Beograda da etnički očisti region od nesrba kao strateški potez za olakšavanje aneksije severnog Kosova. Ovaj plan ponovno je isplivao u septembru 2023, 23 godine kasnije, kada je Milan Radoičić, zajedno s naoružanim, obučenim napadačima koje podržava Beograd, pokušao sličnu operaciju. Međutim, njihove su akcije osujetile kosovske vlasti“, napisao je Đimšiti.
On je naveo i da je nakon napada u Banjskoj, „Beograd uzdigao“ Aleksandra Arsenijevića.
Kako je Đimšiti napisao, Arsenijević na fotografiji u ruci pušku drži AK-47 (kalašnjikov).
Plastična puška kupljena u Prištini u službi dehumanizacije i diskreditacije
Reditelj Nenad Todorović je za Kim radio rekao da je u pitanju plastična puška koja je za potrebe snimanja njegovog igranog filma „Nesporazum“ kupljena u prodavnici u Prištini.
Aleksandar Arsenijević, predsednik Srpske demokratije, kazao je da nije prvi put da ga Džimšiti napada na društvenim mrežama.
„On je to isto radio i u aprilu. Ja sam nakon rata imao sedam godina i oko 30 kilograma, tako da čisto sumnjam da sam u tim godinama mogao da ponesem toliku pušku. Što se filma tiče, ja sam tada pomagao, to je bilo snimanje prvog srpskog filma na Kosovu posle rata“, naveo je on.
Arsenijević je dodao da se radi o kampanji usmerenoj protiv njega.
„To je kampanja proizašla iz Vlade Kosova, pokušaj je dehumanizacije moje ličnosti i diskreditacije, odnosno da me uhapse ili da nekoga podstaknu da me ubije“, kazao je on.
Nezavršena, ali opasna priča
Inače, film pod nazivom „Nesporazum“ reditelja Nenada Todorovića sniman je od 2012. do 2013. godine. Međutim, nikada nije završen.
„Zbog nedostatka sredstava, on se nalazi u postprodukcionoj fazi. Hvala svima što me podsetili da ovaj film treba da se završi, a Džimšiti će blagovremeno biti pozvan na premijeru u Gračanici“, kazao je za Radio Kim reditelj Nenad Todorović.
Na pitanje o sceni sa puškom, Todorović je rekao da je Arsenijević igrao jednu od desetak glavnih uloga.
„Dakle, radi se o tragikomičkom ljubavnom trouglu između Albanke, Srbina i pripadnice francuskog KFOR-a. Okosnica radnje filma je zasnovana na loše plasiranoj informaciji koja je izazvala sukobe između mitrovačkih Srba i Albanaca sa nebrojanim žrtvama. Dakle, ovde se desilo ono što Duško Kovačević naziva ‘umetnost potkazuje život’“.
Reditelj je dodao da je ono što je plasirao Vudi Đimšiti upravo to.
„Kako ja vidim, njega finansira kosovska vlada donacijama. Mene to jako podseća na milione evra koje idu u Informer i ostala huškačka glasila. Radi se o huškanju, do trenutka kada može da se desi da padne nečija glava. Ovo je zaista opasna stvar, u trenucima kada se ljudi hapse i tuku zato što duvaju u pištaljke u sred bela dana. Ova vlast je sa ovakvim medijima dovela (situaciju) do usijanja“, zaključio je Todorović.
Na objave Vudija Đimšitija je reagovalo više albanskih portala, a neki su naveli i da su njegove informacije lažne. Pojedini su pisali o tome da je zbog njegovih lažnih tvrdnji u maju morao da reaguje čak i američki Stejt department.