Kosovska policija: Pretres u Zubinom Potoku, zaplenjeni materijalni dokazi

Policija Kosova, u koordinaciji sa Specijalnim tužilaštvom, nastavila je istrage povodom hapšenja od 28. jula 2026. godine, kada su lišeni slobode M.J. i M.B., saopšteno je večeras iz policije.
Image
FOTO: Kosovska policija

Iz Kosovske policije podsećaju da su ova dvojica Srba iz Zubinog Potoka lišena slobode zbog sumnje da su u Mitrovici počinili krivično delo ratni zločin.

Po nalogu Osnovnog suda danas je izvršen pretres lokacije osumnjičenog M.J. u Zubinom Potoku.

Tokom pretresa pronađeni su i zaplenjeni materijalni dokazi koji, prema navodima policije, potvrđuju da je osumnjičeni bio mobilisan i aktivan u periodu rata u bivšoj jugoslovenskoj vojsci.

Slučaj nastavlja da obrađuje relevantni policijski tim, dok Policija Kosova ističe da ostaje posvećena saradnji sa pravosudnim organima u tretiranju svih krivičnih slučajeva, uključujući one koji se odnose na ratne zločine.

Specijalno tužilaštvo saopštilo je da su pre četiri dana uhapšene dve osobe osumnjičene za krivično delo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva.

Uhapšeni M.J. i M.B, sumnjiče se da su 1999. godine, počinili zločine nad civilnim stanovništvom u regionu Mitrovice.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.