Sever Kosova: Ilegalni prelazak i neovlašćeno držanje opojnih supstanci

Kosovska policija izvestila je o ilegalnom prelasku i neovlašćenom držanju droge na severu Kosova.
Image
Foto: Kontakt Plus

Muškarac sa Kosova uhapšen je juče, u prepodnevnim satima, u ulici Kralja Petra, u Kosovskoj Mitrovici, zbog neovlašćenog držanja opojnih supstanci.

Kod njega su policijske jedinice, prilikom pretresa, pronašle i oduzele 1,37 grama sumnjive narkotične supstance tipa marihuana.

Osumnjičeni je, po nalogu tužioca, nakon obavljenog razgovora pušten na slobodu.

Nešto kasnije, Kosovska policija zaustavila je državljanina Srbije, u selu Jošanica, u opštini Leposavić, koji je, kako navode, ilegalno pokušao svojim vozilom da uđe na teritoriju Kosova.

Tom prilikom zaplenjena je i roba, za koju osumnjičeni nije imao potrebnu dokumentaciju, navodi se u izveštaju.

Roba je poslata na carinski terminal, a po nalogu nadležnog tužioca, stoji u saopštenju Kosovske policije.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.