Osmani na Samitu šefova frankofonih država

Kosovska predsednica, Vjosa Osmani, učestvovala je danas na plenarnoj sednici Samita šefova frankofonih država, saopšteno je iz njenog kabineta.
Image
Foto: Kabinet kosovske predsednice

Ona je na sednici 19. Samita frankofonije istakla da Kosovo predstavlja vrednosti koje čine osnovu ove organizacije, navodi se u saopštenju.

Kako je naglašeno, Osmani je govorila o značaju saradnje za promovisanje mira, demokratije i ljudskih prava, ističući da je Kosovo posvećeno jačanju svoje međunarodne pozicije, a da je saradnja sa frankofonim partnerima ključna za održivi ekonomski razvoj.

„Na plenarnoj sednici Samita šefova frankofonih država, naglasila sam da Kosovo oličava vrednosti koje su u temeljima ove organizacije: saradnju za promovisanje mira, demokratije i ljudskih prava. U našim naporima ne samo da ojačamo međunarodnu poziciju Kosova, već i za održivi ekonomski razvoj, saradnja sa našim frankofonim partnerima je izuzetno važna“, rekla je Osmani.

Ona u Francuskoj boravi na poziv predsednika Emanuela Makrona.

Samit je okupio oko stotinu svetskih zvaničnika, a među učesnicima je i srpski ministar kulture Nikola Selaković, kao izaslanik predsednika Srbije Aleksandra Vučića.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.