„Borba za zapis“ je poetična i slojevita priča namenjena deci, ali i svima nama koji želimo da mladi naraštaji odrastaju u dobre, plemenite ljude.
„To je priča o snazi zajedništva, važnosti pamćenja i očuvanja nasleđa koje živi sve dok smo spremni da ga čuvamo, poštujemo i prenosimo. Glavna poruka priče jeste da, ako izgubimo svoje korene, izgubili smo i sebe, jer čovek bez nasleđa postaje nalik drvetu bez zemlje koja ga hrani. Samo čuvajući ono iz čega smo potekli možemo sigurno koračati napred, znajući ko smo i kom putu pripadamo“, navode iz Doma kulture „Gračanica“.
Promocija i druženje sa decom princa Mihaila Karađorđevića i princeze Ljubice Karađorđević počinju sutra u 19.00 časova u čitaonici „Darinka Jevrić“.

















