Rojević je kazao da je u 18 časova počelo okupljanje građana.
Trenutno se saobraćaj preko Jarinja odvija neometano.
Na Rudnici oko 18 časova okupio se vrlo mali broj građana.
“Blokada je svih prelaza uključujući Kulu koju će blokirati naša udruženja iz Crne Gore. Blokada je na Brnjaku, Jarinju, Merdaru. Končulj će moguće sutra biti blokiran”, rekao je Rojević.
On je podsetio da blokadu svih prelaza organizuju zavičajna udruženja iz Beograda, Novog Sada, Kraljeva, Smedereva.
“Ovo nije povezano sa državom, niti tražimo pomoć od države. Mi samo tražimo od države da nam dozvoli, da kao građani imamo pravo protesta da na miran način protestujemo i da na neki način kažemo Kurtiju da ne može više da se ponaša sa našom braćom i sestrama ovako, da teroriše, da ne poštuje dokumenta i to je ono što želimo da pokažemo. I mi možemo da blokiramo Kosovo kao što on blokira državne institucije”, rekao je Rojević.
Zahtevi
Zahtevi su da se odmah vrate institucije kome pripadaju, da se vrati dinar kao platežno sredstvo, da se vrati ono što je osnov egzistencije Srba na KiM, rekao je Rojević.
“Ne možete da uzmete pravo na rad nekome, pravo na slobodno kretanje, saobraćajne dozvole koje su priznate svuda u svetu nisu na Kosovu, zamislite taj apsurd”, rekao je on.
Koga će blokirati
“Ako je to tako, onda neće moći da prođu ni teretna vozila, nema prometa robe, jer oni ne poštuju odluke ni pravila CEFTA. Biće zaustavljen transport robe i biće zaustavljeni svi oni koji imaju isključivo kosovska dokumenta. Svi koji imaju dokumenta tzv. Kosova biće zaustavljeni, svi ostali mogu da prolaze i kreću”, rekao je Rojević.
U 18 časova je počelo naše okupljanje, naveo je Rojević.
