Ulutaš i Kurti o saradnji Kfora i kosovskih institucija

Komandant Kfora Ozkan Ulutaš razgovarao je danas u Prištini sa vršiocem dužnosti kosovskog premijera Aljbinom Kurtijem.
Image
FOTO: Kfor

Kako je saopšteno iz Kfora, danas se komandant ove vojne misije, sastao sa Kurtijem u kampu Film Siti u Prištini.

Sa Kurtijem su bili i kosovski ministar odbrane Ejup Maćedonci i ministar administracije i lokalne samouprave Ejlbert Krasnići.

“Razmenili su mišljenja o jačanju saradnje između Kfora i kosovskih institucija. General Ulutaš je istakao čvrstu posvećenost Kfora da nastavi da doprinosi bezbednosti širom Kosova i šireg regiona”, poručili su iz Kfora.

Kfor nastavlja da sprovodi svoj mandat – zasnovan na Rezoluciji Saveta bezbednosti UN 1244 iz 1999. godine – kako bi doprineo bezbednom okruženju za sve ljude i zajednice koje žive na Kosovu i slobodi kretanja, u svakom trenutku i nepristrasno, podsećaju iz ove vojne misije NATO-a.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.