Ona je na današnjoj sednici donela odluku da odobri specifikacije za nabavku kamera koje će se koristiti na biračkim mestima, u iznosu od milion evra.
CIK je prvi put koristio kamere na biračkim mestima u procesu za ili protiv smenjivanja gradonačelnika u opštinama Leposavić, Zubin Potok, Zvečan i Severna Mitrovica, koje je održano 21. aprila 2024. a tada ih je pozajmio od CIK-a Albanije.
Član CIK-a iz Demokratske partije Kosova (DPK) Arijanit Eljšani rekao je da postavljanje kamera na biračka mesta, prema CIK-u, ima za cilj očuvanje integriteta izbornog procesa.
S druge strane, Sami Kurteši iz vladajućeg Samoopredeljenja je postavio pitanje da li se kamere mogu obezbediti, ako dođe do prevremenih parlamentarnih izbora.
Odgovoreno mu je da se radi o redovnom postupku nabavke i da bi bilo nemoguće da se ovaj proces završi do jula meseca.
U slučaju nemogućnosti da CIK na vreme obezbedi kamere za biračka mesta, drugi član Samoopredeljenja u CIK-u Aljban Krasnići je rekao da se ponovo mogu obratiti CIK-u Albanije za pozajmicu.
U nastavku sastanka, CIK je doneo odluku da se politička inicijativa „Romani Inicijativa“ registruje kao politička partija.
Inače, u registru političkih partija na Kosovu su 52 partije.