Izložba radova profesora Fakulteta umetnosti u utorak u Gračanici

Izložba radova profesora Fakulteta umetnosti Univerziteta u Prištini održaće se 24. decembra, u 19 časova, u Galeriji Doma kulture„Gračanica“.
Izlozba
Foto: Dom kulture „Gračanica“

Savremena likovna scena predstavlja bogatstvo raznovrsnog likovnog izraza, kroz koji se reflektuju univerzalne priče likovnih stvaralaca, a savremenom, u odnosu na modele iz prošlosti, je čini i multidisciplinarnom i multimedijalnom, navodi Marija Mojović Filipović.

„Tome svedoče i likovna dela profesora Fakulteta umetnosti Priština-Zvečan, predstavljena izložbom ‘Nova lica’, među kojima su višedecenijski stvaraoci, ali i oni mlađi, na začetku svoje umetničke karijere“, ističe Mojović Filipović.

Izložba ukazuje na značajnu inovativnost u pristupu elaboracije, kaže Nebojša Jevtić.

„Pluralnost formi i sadržaja, reprezentuje i simbolično donosi novu realnost u definisanju osnovnih poetskih postulata sadašnje generacije profesora prištinskog fakulteta umetnosti. Takođe, treba reći da ova izložba predstavlja plod višedecenijske saradnje koja traje od formiranja naših ustanova, posebno od 1997. godine, kada su Dom kulture ‘Gračanica’ i tadašnja Akademija, a sadašnji Fakultet umetnosti zajednički ustanovili Vidovdansku likovnu koloniju. Povratkom Galerije umetnosti Priština ta saradnja je još tješnija, bogatija, i veoma produktivnija na korist i radost umetnika, struke i publike“, ističe u predgovoru kataloga Nebojša Jevtić.

Događaj organizuju Galerija umetnosti Priština, Dom kulture „Gračanica“ i Fakultet umetnosti Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.