NSD: Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na Kosovo i Metohiju

Prištinske vlasti zabranile su danas ulazak na teritoriju Kosova i Metohije gradonačelniku Nikšića i potpredsedniku Nove srpske demokratije (NSD) Marku Kovačeviću.
Image
Foto: Kontakt Plus

U saopštenju NSD-a se ocenjuje ovakav čin kao potvrda jasne anti-srpske politike kosovskog premijera Aljbina Kurtija.

U saopštenju se navodi da je ovom zabranom povređeno i versko pravo Kovačevića, koji je kao gradonačelnik Nikšića bio pozvan da prisustvuje Vidovdanskom parastosu na Gazimestanu.

Nova srpska demokratija ističe da će nastaviti da pomaže srpski narod na Kosovu i Metohiji, „ne rezolucijama, već delima“, što je, kako se navodi, očigledno registrovano i od strane „Kurti­jeve odnarodjene i autokratske vlasti“.

„Ovakvi jednostrani potezi kojima se narušavaju elementarna ljudska i verska prava pokušaj su destabilizacije odnosa srpskog i albanskog naroda u Crnoj Gori. Moraćemo da razočaramo Aljbina Kurtija – u našoj zemlji okrenuti smo zajedničkoj evropskoj budućnosti, dok njegova samovolja čini prostor Kosova i Metohije epicentrom nestabilnosti i toksičnosti Zapadnog Balkana, zbog čega je izgubio svaku podršku i legitimitet međunarodne zajednice“, navodi se u saopštenju Nove srpske demokratije.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.