Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković, saopštio je da je „novi udar Aljbina Kurtija na Srpsku listu i pokušaj da joj zabrani učešće na predstojećim izborima dokaz njegove nervoze i straha od finalnog debakla na glasanju 28. decembra“.
Petković navodi da „Kurti nema šta da ponudi svojim biračima sem ogoljene mržnje prema svemu srpskom“ i da „nema nikakav ekonomski program“, zbog čega, kako ističe, „povlači novi očajnički potez ne bi li se veštački održao na vlasti“.
On ocenjuje da, pokušajem zabrane Srpskoj listi da izađe na izbore, Kurti želi „na silu da ponovo progura svog miljenika Nenada Rašića u tzv. parlament u Prištini, jer dobro zna da ga srpski narod neće i da ne predstavlja nikog drugog osim antisrpsku vlast iz Prištine“.
Petković tvrdi da je ovo „treći pokušaj u godinu dana da Kurti čini sve da zabrani učešće Srpskoj listi na izborima“, jer je, kako kaže, „jedina koja se bori za interese srpskog naroda i predstavlja branu od Kurtijevog sna o etnički čistom Kosovu i Metohiji“.
„Jedno je pak, sigurno, a tu lekciju bi i Kurti trebalo dobro da zapamti – na svaki udar na naš narod i Srpsku listu, Srbi će 28. decembra odgovoriti još snažnijim jedinstvom i slogom“, poručio je Petković u saopštenju.
Povodom odluke CIK-a da ne verifikuje Srpsku listu za učešće na predstojećim izborima, ova partija zakazala je za danas u 15.00 časova u sedištu stranke vanrednu konferenciju za medije na kojoj će govoriti, o kako kažu, „nelegalnoj odluci da se spreči učešće SL na vanrednim parlamentarnim izborima 28. decembra“.

















