Pronađena ručna bomba u Severnoj Mitrovici

Kosovska policija saopštila je danas da je u ulici Džona Kenedija u Severnoj Mitrovici pronađena ručna bomba koju su uklonili pripdanici EOD tima.
Image
FOTO: Kosovska policija

Oko 14:28 časova, Policijska stanica u Severnoj Mitrovici primila je informaciju od kompanije da je tokom radova na popravci trotoara u ulici Džona Kenedija primetila sumnjivu napravu, za koje se sumnja da je ručna granata.

Policijske jedinice su odmah reagovale, izašavši na mesto incidenta, gde su obezbedile perimetar i preduzele sve neophodne mere za javnu bezbednost, navodi Kosovska policija.

“Na mesto incidenta izašla je i Jedinica za uklanjanje eksplozivnih sredstava (EOD), koja je uklonila napravu, za koje se ispostavilo da je ručna granata M-75 srpske proizvodnje”.

O slučaju je obavešten tužilac, koji je naložio da se slučaj klasifikuje kao „Neovlašćeno posedovanje, kontrola i upotreba oružja“.

Istrage nadležnih policijskih jedinica su u toku, dodaju iz Kosovske policije.

Kosovska policija ostaje posvećena održavanju javnog reda i bezbednosti i poziva građane da odmah prijave svaki sumnjivi ili opasan slučaj na broj za hitne slučajeve 192 ili najbližoj policijskoj stanici.


*Preuzimanje i objavljivanje sadržaja sa portala Kontakt Plus radija, nije dozvoljeno bez navođenja izvora.